אנו כאן לעזור לכם לסיים את הסיכסוך!
 

יתרונות הגישור

לגישור יתרונות רבים!

החלטה
הצדדים בסכסוך מחליטים מה תהיה ההסכמה אשר תסיים את הסכסוך. בהליך משפטי השופט מחליט לטובת צד אחד ומן הסתם הצד השני הפסיד (נדיר שהשופט מציע פשרה).
קיימת  שליטה מלאה של כל צד בתוצאות.
אם הצדדים אינם יכולים להגיע להסכמה תמיד יוכלו להתחיל או לחזור להליך המשפטי.

זמן ההליך
גישור ניתן לסיים בפגישה אחת או במספר פגישות. הליך משפטי איטי יותר בגלל יומנו העמוס של בית המשפט ובנוסף התהליך המשפטי דורש הרבה הכנה וכתיבת עמדות, בקשות, תגובות שהינן חלק מסדר הדין. כתיבה של עמודים רבים יכולה להיחסך בשיחה פתוחה בין הצדדים.

סיום סופי של הסכסוך
במשפט צד אחד ניצח וצד אחד הפסיד. במקרים רבים דבר זה גורם לסכסוכים נוספים כאשר הצד המפסיד מרגיש שנגרם לו עוול. בגישור ההסכמה לפתרון הסכסוך נוצרת על ידי שני הצדדים לכן הסכמה זו  יציבה יותר לאורך זמן. גישור מאפשר לשני הצדדים לשים את הסכסוך מאחוריהם.

אוירה
אווירת הגישור נעימה יותר. הדיון פתוח בחדר ישיבות ולא כבאולם בית המשפט. משום שהמגשרים אינם שופטים הצדדים לא חשים צורך לחזור פעמים רבות על עמדותיהם, יש הפסקות בדיונים אשר מאפשרות לצדדים לחשוב, להתייעץ או להירגע 😊

סודיות גישור
הגישור סודי – למגשרים אסור לחשוף את הסכסוך לאחרים או להשתמש במידע שנודע להם בזמן הגישור. בפגישות נפרדות יכולים הצדדים לספר תחת חובת הסודיות מה הם המניעים האמיתיים, גבולות משא ומתן והחששות שלהם. במקרים רבים הרצונות חופפים אך הצדדים אינם יודעים זאת. המגשר תחת סודיות יכול לראות חפיפה זו ולעזור לצדדים להגיע לפתרון הטוב לשניהם.

הגישור חסוי בפני בית המשפט – הצדדים לא יכולים להשתמש במה שנאמר בגישור לשיפור עמדתם במשפט. לדוגמה במשפט הנתבע לא יתנצל שכן התנצלות הינו הודאה באשמה. בגישור הנתבע יכול להתנצל והדבר לא ייזקף לחובתו.

בניגוד לסודיות וחשאיות הגישור דיוני בית משפט פתוחים לציבור מאחר שהחלטות ופסקי דין מפורסמים באתרי בתי המשפט פסקי הדין חשופים בחיפושים ברשת האינטרנט.

עלות גישור
זמן ועלות שעת גישור נמוכים לרוב מזמן ועלות הליך משפטי. סכסוך משפטי שעלותו עשרות אלפים יכול להיפתר בגישור שעלותו אלפים בודדים. ניתן ללמוד עוד על ההבדלים בעלויות גישור והליך משפטי.

בשטח
הנהלת בתי המשפט בדקה את כדאיות הפנית תיקים לגישור. בין הממצאים:
  • 51.5% מתהליכי הגישור הסתיימו בהסדר גישור
  • משך הזמן הממוצע שנדרש לסיום תיק בגישור קצר פי 3 ממשך הזמן הממוצע שנדרש לסיום תיק בהליך משפטי
  • 74.7% מבעלי הדין דיווחו על שביעות רצון רבה עד רבה מאוד מהסדרי הגישור
  • 87.7% מבעלי הדין דיווחו על שביעות רצון רבה עד רבה מאוד מתהליכי הגישור אשר בהם השתתפו
  • 94.7% מעורכי הדין דיווחו על שביעות רצון רבה ורבה מאוד ממקצועיות המגשרים
  • 70.30% מבעלי הדין דיווחו כי יבחרו בעצמם וימליצו למכריהם לפנות לגישור, 23.70% סייגו את המלצתם רק למקרים המתאימים ורק 5.90% ימליצו על הליך משפטי

רוצים לסיים את הסכסוך?
גישור הוא מסלול קל ללא סיבוך משפטי.
אנחנו נשכנע את הצד השני לבוא לגישור.
  • פנו אלינו
  • נבין בשיחה קצרה מה נושא הסכסוך
  • אם הצד השני לא מבין את יתרונות הגישור או ששיח איתו מלהיט את הסכסוך - אנו נוכל לפנות אליו ישירות
  • נקבע פגישת גישור ונעשה ככל הניתן לסיים את הסכסוך!
מחקרים הראו שכ 90% מבעלי דין דיווחו על שביעות רצון רבה עד רבה מאוד מתהליכי גישור!

אנא השאירו פרטים ונחזור אליכם.או שילחו אימייל