אנו כאן לעזור לכם לסיים את הסיכסוך!
 

גישור עסקי

נקודת המבט שלנו על מחלוקות בעולם העסקי וגישור עסקי מושתתת על ניסיון נצבר, על היכרות מעמיקה של האתגרים ועל הצלחות מוכחות בהגעה לפתרונות ייחודיים. עולם שלם של אפשרויות ופתרונות נפתח בפני צדדים במחלוקת, כאשר המגשרים העסקיים שמסייעים להם להגיע להסכמות מבינים איך בנויים הסכמי מייסדים, מכירים את חלוקת התפקידים בין מייסדים בחברות, יודעים להפיק משמעויות רלוונטיות מהדוחות הכספיים של החברה, מנוסים בהפעלה של מנגנוני היפרדות והעברת מניות, ועוד.

יש מקרים רבים בהם נדרש גישור עסקי:
 • ריב עם שותפ/ה?
 • לא מסכימים על החזון?
 • לא מסכימים על הוצאות?
 • שותף רוצה לעזוב?
 • נפרדים ממנכ"ל החברה ורוצים להסכים באיזה אופן?
 • צריכים לקבל החלטה עסקית וכל אחד מושך לכיוון שונה?
 • הפרויקט התארך ואין הסכמה בין החברה לספק/קבלן איך משלימים אותו וכמה משלמים?
 • רוצים לפרק את השותפות?

לגישור עסקי יתרון גדול על הליך משפטי מסיבות רבות.

שליטה על תוצאות הגישור
פתרון הסכסוך יתקבל על ידי כל הצדדים ולא החלטת שופט אשר יכולה להיות לטובת צד אחד על אחר. בגלל מבנה ההליך המשפטי כל צד מעצים את דרישותיו במקום לדון בפשטות על נושאי הסכסוך עצמם.
בתי המשפט במהותם צריכים להחליט לטובת התובע או הנתבע ולרוב אינם מנסים לפשר. בהרבה סכסוכים עסקיים הפתרון הינו פשרה ולכך גישור עסקי מתאים יותר מהליך משפטי.

סעיף תניית גישור
לעיתים חברות כוללות סעיף 'תניית גישור' בהסכמים. סעיף זה מסדיר סכסוכים עתידיים וקובע שפתרון סכסוך עתידי יתחיל בנסיון לגשר בין הצדדים. גם בתי המשפט הגיעו למסקנה דומה בהכללת פגישות המהו'ת בתחילת ההליך המשפטי. סעיף תניית גישור אינו מחייב שפתרון הסכסוך יושג בגישור ואם לאחר פגישת גישור הצדדים אינם מעוניינים בהמשך תהליך הגישור הם יכולים לפתור את הסכסוך בכל דרך אחרת.

עלויות
בהרבה מקרים בתי המשפט מציעים לצדדים לפנות לגישור תוך כדי ההליך משום שבית המשפט רואה שלשני הצדדים טענות חזקות ועדיף שהסכסוך ייפתר בהחלטה משותפת ולא בהחלטה חד צדדית של שופט.
אם סכסוכים מגיעים לעיתם רבות בהצעת השופט לגישור.. מדוע לא להתחיל בהליך גישור ולחסוך את עלויות ההליך המשפטי במקרה והגישור מצליח?
ניתן ללמוד עוד על ההבדלים בעלויות גישור והליך משפטי.

יחסים בין הצדדים
בסכסוך עסקי לרוב קיימת מערכת יחסים ארוכה בין הצדדים. הצדדים מכירים את התנהלות הצד השני, סמכו אחד על השני ובשלב מסוים מערכת יחסים זו עלתה על שרטון. הצדדים בגלל הכרותם יכולים היו תאורטית להגיע לפתרון ללא עזרה חיצונית. בגלל חוסר הכרות עם הליך הגישור, רבים פונים לכיוון של הליך משפטי ותביעה במהלך תקיפתי לא מידתי. גישור עסקי יכול לעזור לצדדים לפתור את אותו סכסוך בזמן ועלויות כספיות ונפשיות נמוכות יותר.
אם יש מערכת יחסים מתמשכת בין הצדדים, פתרון משותף בניגוד להחלטת שופט, עמיד יותר. הצדדים מגיעים לפתרון בעצמם ואף צד לא מרגיש שהפתרון נכפה עליו על ידי פסק דין לא צודק ומנסה לשפר את מצבו בסכסוך נוסף.

מורכבות הסכסוך
בסכסוך עסקי מורכב בו נושאים רבים ומשולבים קשה ויקר לנהל הליך משפטי. לעיתים נושאים שחשובים לאחד אינם חשובים לשני ולהפך. בהליך משפטי כל צד נלחם על כל הנושאים למרות שיתכן ויש תמימות דעים (נסתרת) כיצד לחלק את הנושאים בין הצדדים. בהליך גישור עסקי ניתן לפתור את כל נושאי הסכסוך על ידי מציאת הנושאים החשובים לכל צד, משא ומתן על הנושאים השונים ופשרות המתאימות לכל צד.

סודיות גישור
הליך משפטי אינו סודי. סקרנים יכולים להיות באולם הדיונים וניתן לראות החלטות ופסקי דין באתרים שונים. הליך גישור עסקי אינו דורש פרסום ומתאים לסכסוכים עסקיים בהם לא רוצים שמידע ידלוף למתחרים או לקוחות.

רוצים לסיים את הסכסוך?
גישור הוא מסלול קל ללא סיבוך משפטי.
אנחנו נשכנע את הצד השני לבוא לגישור.
 • פנו אלינו
 • נבין בשיחה קצרה מה נושא הסכסוך
 • אם הצד השני לא מבין את יתרונות הגישור או ששיח איתו מלהיט את הסכסוך - אנו נוכל לפנות אליו ישירות
 • נקבע פגישת גישור ונעשה ככל הניתן לסיים את הסכסוך!
מחקרים הראו שכ 90% מבעלי דין דיווחו על שביעות רצון רבה עד רבה מאוד מתהליכי גישור!

אנא השאירו פרטים ונחזור אליכם.או שילחו אימייל