אנו כאן לעזור לכם לסיים את הסיכסוך!
לא תמיד תקבלו מה שאתם רוצים, אבל אם תנסו לפעמים, תקבלו מה שאתם צריכים (ג'אגר/ ריצ'רדס)

גישור עסקי

לגישור עסקי יתרון גדול על הליך משפטי מסיבות רבות.

שליטה על תוצאות הגישור
פתרון הסכסוך יתקבל על ידי כל הצדדים ולא החלטת שופט אשר יכולה להיות לטובת צד אחד על אחר. בגלל מבנה ההליך המשפטי כל צד מעצים את דרישותיו במקום לדון בפשטות על נושאי הסכסוך עצמם.
בתי המשפט במהותם צריכים להחליט לטובת התובע או הנתבע ולרוב אינם מנסים לפשר. בהרבה סכסוכים עסקיים הפתרון הינו פשרה ולכך גישור עסקי מתאים יותר מהליך משפטי.

סעיף תניית גישור
לעיתים חברות כוללות סעיף 'תניית גישור' בהסכמים. סעיף זה מסדיר סכסוכים עתידיים וקובע שפתרון סכסוך עתידי יתחיל בנסיון לגשר בין הצדדים. גם בתי המשפט הגיעו למסקנה דומה בהכללת פגישות המהו'ת בתחילת ההליך המשפטי. סעיף תניית גישור אינו מחייב שפתרון הסכסוך יושג בגישור ואם לאחר פגישת גישור הצדדים אינם מעוניינים בהמשך תהליך הגישור הם יכולים לפתור את הסכסוך בכל דרך אחרת.

עלויות
בהרבה מקרים בתי המשפט מציעים לצדדים לפנות לגישור תוך כדי ההליך משום שבית המשפט רואה שלשני הצדדים טענות חזקות ועדיף שהסכסוך ייפתר בהחלטה משותפת ולא בהחלטה חד צדדית של שופט.
אם סכסוכים מגיעים לעיתם רבות בהצעת השופט לגישור.. מדוע לא להתחיל בהליך גישור ולחסוך את עלויות ההליך המשפטי במקרה והגישור מצליח?
ניתן ללמוד עוד על ההבדלים בעלויות גישור והליך משפטי.

יחסים בין הצדדים
בסכסוך עסקי לרוב קיימת מערכת יחסים ארוכה בין הצדדים. הצדדים מכירים את התנהלות הצד השני, סמכו אחד על השני ובשלב מסוים מערכת יחסים זו עלתה על שרטון. הצדדים בגלל הכרותם יכולים היו תאורטית להגיע לפתרון ללא עזרה חיצונית. בגלל חוסר הכרות עם הליך הגישור, רבים פונים לכיוון של הליך משפטי ותביעה במהלך תקיפתי לא מידתי. גישור עסקי יכול לעזור לצדדים לפתור את אותו סכסוך בזמן ועלויות כספיות ונפשיות נמוכות יותר.
אם יש מערכת יחסים מתמשכת בין הצדדים, פתרון משותף בניגוד להחלטת שופט, עמיד יותר. הצדדים מגיעים לפתרון בעצמם ואף צד לא מרגיש שהפתרון נכפה עליו על ידי פסק דין לא צודק ומנסה לשפר את מצבו בסכסוך נוסף.

מורכבות הסכסוך
בסכסוך עסקי מורכב בו נושאים רבים ומשולבים קשה ויקר לנהל הליך משפטי. לעיתים נושאים שחשובים לאחד אינם חשובים לשני ולהפך. בהליך משפטי כל צד נלחם על כל הנושאים למרות שיתכן ויש תמימות דעים (נסתרת) כיצד לחלק את הנושאים בין הצדדים. בהליך גישור עסקי ניתן לפתור את כל נושאי הסכסוך על ידי מציאת הנושאים החשובים לכל צד, משא ומתן על הנושאים השונים ופשרות המתאימות לכל צד.

סודיות גישור
הליך משפטי אינו סודי. סקרנים יכולים להיות באולם הדיונים וניתן לראות החלטות ופסקי דין באתרים שונים. הליך גישור עסקי אינו דורש פרסום ומתאים לסכסוכים עסקיים בהם לא רוצים שמידע ידלוף למתחרים או לקוחות.

אודות


ארז הינו עו"ד ומגשר.
לארז ניסיון רב בייצוג ובטיפול בעסקאות מורכבות ובפתרון סכסוכים בתחום הטכנולוגיה והתעשייה, תשתיות, קמעונאות, נדל”ן וניהול נכסים, ועוד.


ניר הינו רו"ח, יזם ומגשר.
לניר ניסיון של מעל עשרים שנים בכספים, יזמות טכנולוגית וליווי של חברות הי טק.


רוצים להתחיל תהליך של גישור? אל תהססו!
גם אם אתם חושבים שהצד השני קשה ולא הגיוני מגשר יכול להצליח להביאו לשולחן הגישור.

אנא השאירו פרטים ונחזור אליכם.או שילחו אימייל