אנו כאן לעזור לכם לסיים את הסיכסוך!
אחרי ה'לא' הסופי מגיע 'כן' ובו תלוי גורלו של העלום בעתיד (וולאס סטיבנס)

גישור משפחתי וגישור בין דורי

ביחסים משפחתיים קורים לא מעט סכסוכים. רוב הסכסוכים המשפחתיים נפתרים מהר תוך דיאלוג בין הצדדים הניצים אך לעיתים הסכסוכים מתארכים וכוללים מספר בני משפחה.

בסכסוכים עסקיים קל לערב את מערכת המשפט לפתרון החלטי של הסכסוך. בסכסוכים משפחתיים ההליך המשפטי לרוב אינו מתאים אך עדיין צריך לפתור את הסכסוך. הליך גישור משפחתי מתאים למקרים אלו.

סדר יום
סכסוך משפחתי משפיע על יומם של בני המשפחה. אין ארוחות משפחתיות, אין הזמנות לאירועים, חברי משפחה שאינם מעורבים נדרשים לעיתים לבחור צד, בני משפחה אינם נפגשים עם יקיריהם ונושא המריבה אינו יורד מסדר היום. נושאי הריב משפיעים על יותר אנשים מאשר צידי המריבה. גישור משפחתי ופתרון מהיר בהסכמת כל הצדדים ישפר בצורה דרמטית את חיי היום יום של המשפחה.

נושאים רבים
סכסוך משפחתי לרוב לא מתחיל ברגע אחד. בגלל מערכת היחסים הארוכה סכסוכים קטנים וחוויות רעות במהלך השנים גורמים לצדדים להתבצר בדעות ועמדות המבוססות על הסטוריה משותפת. גישור משפחתי עוזר לצדדים להתדין כאשר הבסיס לדיונים הינו ההווה ועובדות ולא הסטוריה ודעות קדומות.

גישור בין דורי
על יחסים בין הורים לילדים נכתבו הרים של מילים. מערכת יחסים זו אשר מתחילה באהבה לעיתים עולה על שרטון. במקרים רבים נושא הסכסוך הינו כספי וחבל שמסלול ארוך ומשותף יקטע בגלל סכסוך ברובד אחד של החיים. גישור בין דורי בין הורים, ילדים ונכדים נדרש פעמים רבות במקרים בו עסק משפחתי עובר מראשי המשפחה לדור החדש. גישור בין דורי יביא לפתרון מוסכם על כל הצדדים בנושא הסיכסוך ונושאים הקפיים אחרים. גישור משפחתי בין דורי עדיף על הליך משפטי אשר עלול לקרוע את ענפי המשפחה זה מזה.

רגשות
בסכסוכים משפחתיים רמת הרגש המעורב רבה. בני משפחה מרגישים נבגדים או מנוצלים והתקשורת בין הצדדים נשברת גם כאשר מדובר בבני משפחה קרובים. גישור משפחתי יעזור בלתווך את עמדות והנושאים בין הצדדים ולעודד שיח חיובי.

סודיות
הליך משפטי אינו סודי. אזרחים יכולים להיות באולם הדיונים וניתן לראות החלטות ופסקי דין באתרים שונים. הליך גישור אינו דורש פרסום ומתאים לסכסוכים אשר לא רוצים שיתפרסם מידע אודותם. איש אינו אוהב לכבס כביסה מלוכלכת בחוץ ושלזרים תהיה הצצה לעסקי המשפחה.

עלויות
לנהל הליך משפטי הינו מהלך יקר. עדיף לפנות להליך גישור זול יותר אשר לא יבזבז את משאבי המשפחה המשותפים.

אודות


ארז הינו עו"ד ומגשר.
לארז ניסיון רב בייצוג ובטיפול בעסקאות מורכבות ובפתרון סכסוכים בתחום הטכנולוגיה והתעשייה, תשתיות, קמעונאות, נדל”ן וניהול נכסים, ועוד.


ניר הינו רו"ח, יזם ומגשר.
לניר ניסיון של מעל עשרים שנים בכספים, יזמות טכנולוגית וליווי של חברות הי טק.


רוצים להתחיל תהליך של גישור? אל תהססו!
גם אם אתם חושבים שהצד השני קשה ולא הגיוני מגשר יכול להצליח להביאו לשולחן הגישור.

אנא השאירו פרטים ונחזור אליכם.או שילחו אימייל